Li ion Laptop Bataryaları

Li ion Laptop Bataryaları dizüstü bilgisayarların taşınabilir enerji depoları olan laptop pillerinin lithium ionları teknolojisi ile üretilen türleridir, oldukça güncel bir teknoloji olan Li ion bataryalar hafif ağırlıkları , kısa şarj süreleri , uzun enerji depolama ve sağlama kapasiteleri , hacim ve ağırlıklarına göre yüksek enerji kapasiteleri , uzun kullanım ömürleri ile son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.

Eski teknoloji laptop bataryalarına göre daha hafif daha uzun ömürlü ve daha fazla enerji depolayabilir olmaları günümüzde kişisel elektronikte li ion bataryaları en önemli tercih haline getirmiştir ve günümüzde de çok yaygın biçimde kullanımları sürmektedir.

Her batarya gibi belirli bir kullanım süresi ve kullanım ömrü olan Li ion Laptop Bataryaları belirli bir dolum boşalım sonrasında ve kullanım dışı kalmalarının sonucunda elektronik atık haline gelmektedir, ayrıca her çeşit akü pil ve batarya gibi li ion bataryalar da tehlikeli atık sınıfındadır çünki yanıcı parlayıcı patlayıcı ve çevreyi kirletici etkileri yüksektir. Bu sebeple özel geri kazanım şartları uygulanarak geri dönüşümleri yapılmaktadır.

Li ion Laptop Bataryaları lithium ionları ve çeşitli elementler kullanılarak üretilmektedir ve geri dönüşümleri ekonomik değer sağlamaktadır bu sebeple laptop servisleri ve bilgisayar şirketlerinin ellerinde bulunan elektronik atıklara ek olarak laptop pilleri bataryaları nın da ekonomik değeri olduğunun bilincinde hareket etmelidirler.

Tüm Soru görüş ve Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. +90 533 745 51 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir