Kötü Kart Zayıf Kart C Kart Hurdaları

Kötü Kart Zayıf Kart C Kart Hurdaları olarak tanımlanan kart hurdaları elektronik kart hurdaları nın ekonomik değeri en zayıf kartları olan C sınıfı kartları tanımlamaktadır. C sınıfı kartlar kıymetli maden içeriği bulunmayan yalnızca içeriğinde bulunan veri yollarında kullanılan alaşımlar içerisinde bakır bulunan ve kart üstündeki devre sistemlerinin sadece aluminyum soğutucu veya bakır sargılardan oluştuğu kartlardır.

Bu kartlar ağırlıklı olarak herhangi bir veri işleme kabiliyeti olmayan sınırlı görevleri olan kontrol kartları veya dönüştürücü kartlar olarak karşımıza gelmektedir. En yaygın olarak karşılaşılan kötü kart zayıf kart C Kartı hurdaları AC DC dönüştürücü devreler , trafolar ve adaptörler olarak değerlendirilmektedir.

Zayıf kart tanımı ve kötü kart tanımı genel olarak Türkiyede hurda piyasasında verilen bir isimdir dünya genelinde düşük sınıf kartlar olarak toplanan bu sınıftaki kartlar , yalnızca düşük oranda aluminyum ve bakır içerikeri sebebi ile geri dönüşüm verimliliği açısından diğer yüksek sınıf kartlara göre çok daha düşük değere sahip oldukları için bu isim verilmiştir.

Bu kart sınıfı oldukça geniş bir tanımdır, üzerinde hiçbir komponent olmayan ve hatta veri yolları bile kurulmamış boş kartlar da bulunabilmektedir, bunlara da kötü kart veya zayıf kart denilebilmektedir fakat bu kartların tamamına dizgisiz devre kartı hurdası veya devre kartı plastiği hurdası denilmektedir, bu tip bomboş olan kartların herhangi bir ekonomik değeri yoktur.

Sadece veri yolları bulunan ve üzerinde hiçbir devre elemanı bulunmayan kartlar da boş devre kartı olarak isimlendirilir ve ekonomik değerleri çok düşüktür.

Tüm Soru görüş ve Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. +90 533 745 51 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir