Hurda Sunucu Fiyatları

Hurda Sunucu Fiyatları hurda sunucuların tiplerine ve içerdikleri elektronik bileşenlere göre değişkenlik göstermektedir. Sunucu bilgisayarların çok çeşitli tipleri bulunmaktadır, bundan 20 yıl öncesinde sunucular dikey yani kule tipi yani tower sunucu veya yatay rack tipi yani kabinet sunucuları olarak 2 çeşit olarak karşımıza gelmekteydi. Bu tip sunucuların hurda fiyatlarını hesaplamak günümüzdeki sunucu mimarilerine göre çok daha kolay olmaktaydı.

Eski nesil Hurda Sunucu Fiyatları hesaplanırken gövde içerisinde bulunan sunucu anakart hurdası , ram hurdası , harddisk hurdası , güç kaynağı hurdası gibi elektronik atık sınıfındaki donanımların ağırlıkları ile metal gövde parçaları ve plastik parçaların ağırlıkları hakkında deneyim edilmiş bir oranlamaya sahip olunması Hurda Sunucu Fiyatları verilebilmesine olanak sağlamaktaydı.

Fakat günümüze gelindiğinde sunucu tipleri çok değişkenlikler göstermektedir ve elektronik hurda ile metal plastik hurdaları arasındaki oranlardaki farklılıklar inanılmaz boyutlara gelebilmektedir, bu sebeple Hurda Sunucu Fiyatları hesaplaması her alım grubu için fiziki inceleme ve analiz gerektirebilmektedir. Bu sebeple hurda sunucuların fiziki özellikleri , yapıları ve iç donanımlarının dağılımları hakkında bilgi sahibi olunarak fiyatlandırma politikası izlenmektedir.

Tüm Soru görüş ve Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. +90 533 745 51 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir