Hurda Laptop Bataryası Fiyatları

Hurda Laptop Bataryası Fiyatları hurda laptop bataryalarının ekonomik değerini ifade etmektedir. Laptop bataryaları dizüstü bilgisayarların taşınabilmelerini sağlayan enerji kaynaklarıdır, notebook bilgisayarlar enerjiye bağlı kalmadan da çalışmayı sürdürebilmeleri için bir batarya yani pil donanımı ile üretilirler ve bu batarya laptop gövdesi içerisinde yer alan bir ayrılabilir parçadır.

Laptop pilleri tekrar şarj edilebilir piller olarak tasarlanırlar ve laptoplar enerjiye bağlı olduklarında pil şarj durumuna geçer ve laptop hem pili doldururken hemde çalışmayı sürdürür, bu aşamada laptop yüküne , pil kapasitesi ve durumuna ve elektronik tasarıma göre laptop pili bir yada birkaç saat içerisinde dolar.

Laptop pilleri dizüstü bilgisayarları sadece geçici ve sınırlı bir süre çalıştıraibilir bu süre laptopa kullanılan yazılımlara ve pile göre pillerin belirli bir çalışabilme süresi vardır ve bu süre birkaç saat ile sınırlıdır, çok nadiren bu süre 4 saat ve üzerine çıkabilir.

Bataryası Fiyatları

Oyun , multimedia gibi yüksek performans gerektiren uygulamalarda ise dizüstü bilgisayarların yaklaşık olarak çalışabileceği süre yalnızca bir yada iki saat ile sınırlıdır.

Laptop bataryaları kullanım dışı kaldıklarında Hurda Laptop Bataryası haline gelirler, bu kullanım dışı kalma durumu birçok sebep ile olabilir , en yaygın durum dizüstü bilgisayarın arızalanması ve bu arızanın giderilememesi sebebi ile bilgisayarın kullanım dışı kalması , kullanılmaz hale gelen bilgisayarın tüm donanımları ile birlikte pilinin de kullanım dışı kalması sonucunda hurda laptop pili haline gelmesidir.

Bu durumun dışında tamamen çalışan bir laptop da kullanım dışı kalabilir bunun temel sebebi de performans yetersizliğidir, düşük performansı olan ve yetersiz gelen bir laptop çalışıyor olsa da kullanım dışı kalabilir ve bu durumda da yine pili hurda haline gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir