CRT Televizyon Kartı Hurdaları

CRT Televizyon Kartı Hurdaları katod ışın tüpü teknolojisi kullanan yani tüplü televizyon olarak anılan televizyonların içerisinde bulunan elektronik devre sistemleridir.

Analog ve düşük çözünülürlüklü düşük tazeleme hızlı eski nesil analog yayınları çözerek görüntü haline getirmek üzere dizayn edilen tüplü televizyonların artık tamamı CRT Televizyon Hurdaları olarak değerlendirilmektedir ve neredeyse hiçbir kullanım alanı kalmamıştır.

Çok nadir kullanımı sürdürülen tüplü televizyonlara ek olarak çok az sayıda özel uygulama dışında tüplü televizyonların hiçbir kullanım alanı yoktur, çalışıyor olsalar da CRT Televizyon Hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

İçerdikleri kurşun fosfor gibi ağır metaller yüzünden tehlikeli atıklar olarak da sınıflandırılan tüplü televizyonların geri dönüşüm yapılarak olumsuz çevre etkilerinin önüne geçilmesi ve ekonomik değer kazanmaları sağlanmaktadır.

CRT Televizyon Kartı Hurdaları C sınıfı elektronik kart hurdaları olarak değerlendirilmektedir yani içeriğinde yalnızca bakır demir aliminyum kalay ve kurşun elementleri bulunur ve bu elementler toplam ağırlığının yarısından az miktardadır, bu sebeple bilgisayar hurdaları elektronik hurdaları veya cep telefonu hurdaları gibi yüksek vasıflı elektronik atıklar arasında yer almazlar.

Tüm Soru görüş ve Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. +90 533 745 51 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir