Anakart Hurdaları Ayrım Planlaması

Modem Türleri ve Hurdaları

Anakart Hurdaları Ayrım Planlaması anakart hurdalarının alımı esnasında veya depolanması esnasında yapılmakta olan bir işlemdir. Ayrım planlaması yapılırken birbiri ile aynı sınıfta olan elektronik kart hurdalarının birlikte depolanması amaçlanmaktadır. Bu sayede elektronik kart hurdaları uluslararası geri dönüşüm tesisleri arasında gönderim yapılırken tekrar bir sınıflandırma ihtiyacı bulunmaz ve bu sayede depolama esnasında sevk edilebilir biçimde ayrıştırılmış olan elektronik atıkların daha sonraki işlemleri daha kolay olmaktadır.

Anakart Hurdaları Ayrım Planlaması yapılırken ilk olarak elektronik kart hurdaları yani anakart hurdaları nın sınıflandırma prensipleri oluşturulur, bu sayede sadece bir elektronik atık tesisi içerisindeki depolama faaliyetleri değil elektronik atıkların daha sonra sevk edilecekleri tesis veya rafinerilerdeki işlemlere kabul edilebilir sınıflarda depolama yapılması da mümkün olur. Bunun sebebi elektronik atıkların işlemlerinin yani geri dönüşümlerinin yurtdışındaki tesislerde yapılıyor olmasıdır ve buradan gönderilecek elektronik atıklar yabancı ülkelerdeki sınıflandırmalara uygun biçimde düzenlendikleri zaman sevkiyatı kabul edilmekte ve ek bir ayrıştırma gerekliliği olmamaktadır.

Elektronik kart hurdalarının ayrım planlaması yapılırken önce ayrım yapılacak sınıfların belirlenmesi gerektiğinden bahsetmiştik, bu işlem yapılırken elektronik kart hurdaları aynı sınıflar birarada olacak şekilde planlanmalıdır, bu işlem yapılırken elektronik atık geri dönüşüm değerleri ışığında belirlenen sınıflandırmalara uygun hareket edilmelidir, günümüzde en yaygın planlama avrupa elektronik atık geri dönüşüm tesislerinin kullanmakta olduğu planlamadır ve şirketimiz hem avrupa hemde asya da faaliyet sürdürdüğü için Avrupa sınıflandırmasına uyumlu hareket etmektedir.

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan elektronik atık sınıflandırmaları aşağıda bilginize sunulmuştur,

Elektronik Kart Hurdası Sınıfları

  • Eski Nesil Anakart Hurdaları
  • Yeni Nesil Anakart Hurdaları
  • AB Sınıfı Anakart Hurdaları
  • Sunucu Anakart Hurdaları
  • Laptop Anakart Hurdaları
  • Tablet Anakart Hurdaları
  • Cep Telefonu Anakart Hurdaları
  • B C Sınıfı Anakart hurdaları
  • Extra elektronik kart hurdaları

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sınıflar genel olarak elektronik kart hurdalarının %95 lik kısmını kapsamaktadır, kalan %5 lik kısım deneyim ve beceri ile yukarıda belirtilen sınıflar arasında ilgili sınıf içerisinde değerlendirilebilir.

Yukarıdaki tüm sınıflardan farklı olarak karşımıza gelen elektronik kart hurdaları için özel sınıflandırmalar da yapabilmekteyiz.

Sizler de şirketlerinizde bulunan elektronik kart hurdalarını yukarıda belirttiğimiz sınıflandırmalara göre ayrım yaparak satışı esnasında kolaylık imkanı sağlayabilirsiniz, alım için gelen ekipler doğru sınıflandırılmış atıkları ayrıca bir sınıflandırma yapmadan tartıp yaparak alım yapabilirler ve bu sayede zaman ve işçilik tasarrufu yapılmış olur.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır , tüm elektronik atıkların alım fiyatları elektronik hurda alım fiyatları sayfamızda paylaşılmıştır.

Tüm Soru görüş ve Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. +90 533 745 51 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir