Akıllı Telefon Anakart Hurdaları

Akıllı Telefon Anakart Hurdaları çok yüksek vasıflı kişisel elektronik ürünler olan akıllı cep telefonlarının içerisinde bulunan ve tüm elektronik işlevlerini yerine getiren akıllı telefon anakartları nın hurdalarıdır. Çok yüksek vasıflı elektronik bileşenler kullanılarak üretilebilen akıllı telefonların anakartları üzerinde bulunan çok yüksek entegrasyona sahip donanımların üretimi çok yüksek teknoloji ve bilimin yanı sıra çok yüksek vasıflı elemantlerin kullanılması ile üretilebilmektedir. Elektronik atık geri dönüşümünde elde edilebilecek ekonomik fayda üretimde kullanılan elementler ile doğrudan ilişkilidir ve Akıllı Telefon Anakart Hurdaları nın geri dönüşümünde elde edilebilen nadir metaller ve kıymetli madenler diğer elektronik kart sınıflarına göre çok daha yüksek oranda olduğu için hurda akıllı telefon anakartları çok yüksek ekonomik değere sahiptir.

Akıllı Telefonları normal cep telefonlarından ayıran en temel özellik yalın ve sınırlı bir kullanıcı arayüzü sunmaması ve geleneksel iletişim özellikleri olan kablosuz telefon görüşmesi sms ve veri aktarım alternatiflerine ek olarak görüntülü konuşma, hd kalitede ses işleme , yüksek çözünülürlüklü video ve fotoğraf çekme ve işleme , internet erişimi ve binlerce çeşit uygulamanın desteklendiği özel işletim sistemleri gibi hayalgücümüz ile sınırlı olan bir geliştirilebilirlik sunmalarıdır. Bu yeni nesil özellikler akıllı telefonları bir iletişim cihazından çok üst seviye tüketici elektroniği sınıflandırmasına sokmaktadır ve günümüzde akıllı telefonlar ile neredeyse bilgisayarlar üzerinde yapabildiğimiz tüm temel işlevleri çok daha kolay ve seyahat özgürlüğü içerisinde yapabiliyoruz. Teknolojinin bu nimeti gerçekten dünya tarihini değiştirecek kadar önemli bir fayda sunmaktadır.

Tüm elektronik cihazlar gibi akıllı telefonların da bir kullanım ömrü vardır, bu ömür cihazın arızalanarak kullanım dışı kalması veya yetersiz özellikleri sebebi ile kullanacak kişinin ihtiyaçlarını karşılayamaması durumunda olmaktadır. Cep telefonu teknik servis sektörü ülkemizde çok gelişmiş durumdadır ve temel seviyede tüm arızalar neredeyse tamir edilebilmektedir fakat birçok üst seviye arızanın tamiri için anakart değişimi vb masraflı işlemler gerekebildiği için birçok durumda arızalı cihazın tamiri maliyetlerin yüksek olması ve gelişen teknoloji ile alınabilecek daha yeni nesil bir cihazın tercihinin ağır basması sebebi ile tamiri yapılmaz ve kullanım dışı kalır. Bu şekilde tamir edilmeyen ve çeşitli gerekçeler ile tamirinden vazgeçilen tüm akıllı telefonlar akıllı telefon hurdası haline gelirler ve bu cihazların anakartları da Akıllı Telefon Anakart Hurdaları olur.

Tüm Soru görüş ve Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. +90 533 745 51 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir